с. Манвелівка. Дитячий садок Ромашка

Навчальний процес

Пріоритетний напрямок закладу:

Художньо-естетичний розвиток дошкільників.

Зміст діяльності дошкільного закладу:

Формування бережливого і дбайливого ставлення дітей до свого здоров’я, як найвищої цінності, забезпечення здорового способу життя в єдності з формуванням естетичного сприйняття навколишнього середовища-головні проблеми, над якими працює дошкільний заклад. Основною формою організації навчальної діяльності дітей дошкільного віку є заняття за різними лініями розвитку, відповідно до Базової програми «Я у Світі».Вихованню у дошкільників любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля сприяє реалізація програми виховання дітей дошкільного віку «Українотворець».Формуванню правового світогляду дошкільників сприяє реалізація програми з правового виховання дітей дошкільного віку «Маленька людина».

Під час планування і проведення освітньо-виховної діяльності вихователі спираються на сучасні вимоги психолого-педагогічної науки. В дошкільному закладі плануються і проводяться різні види занять: тематичні, комплексні, комбіновані, сюжетно-динамічні, інтегровані, домінантні. В своїй роботі з дітьми вихователі надають перевагу пізнавальним завданням із ТРВЗ, експериментально – дослідницькій діяльності, створенню проблемно – пошукових ситуацій, продуктивним видам діяльності, в яких діти здатні до самовираження і самореалізації. Поєднують вербальні, наочні і практичні методи навчально-виховної роботи. Велика роль відводиться мовленнєвій, руховій і музичній діяльності. Враховуючи індивідуальні особливості розвитку дошкільників, різний рівень інтелектуального розвитку, відмінностей у спрямованості пізнавальних інтересів окремих дітей, педагоги диференціюють роботу з ними на заняттях і у повсякденному житті, поєднують основні заняття з роботою у підгрупах та з індивідуальною роботою. Особлива увага приділяється дітям раннього віку, бо це незвичайний період, про який Л.С.Вигоцький зауважив, що він є сенситивним у всьому. Оптимальні педагогічні умови, що створюються в дошкільному закладі, спрямовані перш за все на розвиток дитини, збагачення змісту предметної, ігрової та образотворчої діяльності малят, а також на розвиток комунікативних здібностей. Емоційно-виразне мовлення вихователів Іванусенко Марини Володимирівни,Ткачової Тамари Вікторівни, Слиш Ольги Миколаївни- уважне та привітне ставлення до дітей створює у них бадьорий і гарний настрій. Діти із задоволенням і зацікавленістю займаються на спеціально організованих заняттях - іграх з використанням багатофункціональних іграшок, дидактичних посібників, елементів піскотерапії, казкотерапії, ігор з водою.

Вихователь Гожина Оксана Сергіївна має практичні знання і досвід з валеології. Привчає дітей до свідомого ставлення до свого здоров'я та життя.Дуже важливо з дитинства не тільки знати про культурно-гігієнічні правила і навички, а й виконувати їх в дитячому садочку і вдома!